Lyžování

Pokud jste vyznavači lyží či snowboardu, můžete svojí zimní dovolenou prožít v následujících lyžařských areálech. Nemáme zde sice všechny na Šumavě, ale jsou zde ty blízké a také i ty vzdálenější, které jsou zajímavé a rozhodně stojí za návštěvu. Teď už je na vás, které středisko si vyberete.

Horní Vltavice

Ski areál se nachází přímo v Horní Vltavici. Můžete tedy dojít od chalupy s lyžemi na ramenou. Dlouhá červená sjezdovka může být pro někoho prudší. Ale za to nabízí prudší i mírnější úseky a nabízí tak pěkný prožitek z jízdy. Pro začátečníky jsou k dispozici mírné sjezdovky a lze zajistit výuku od kvalifikovaných instruktorů.

Jak se tam dostat: 600 metrů pěšky.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Kubova Huť

Ski areál nabízí jednu dlouhou sjezdovku Pod Obrovcem, která neurazí pokročilého lyžaře a ani nezničí začátečníka. Doporučuji ji těm, kteří si chtějí pár hodin levně zalyžovat či zajezdit na snowboardu. Kvalita sněhu bývá celý den dobrá. Druhá sjezdovka Školní je určená pro začínající dětské lyžaře. Instruktoři jsou zde vstřícní a šikovní. Součástí areálu je také snowpark, půjčovna a restaurace.

Jak se tam dostat: 3,5 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Strážný

Ski areál nabízí dvě mírné a kratší sjezdovky pro začátečníky. Ale věřím tomu, že i zkušení lyžaři si zde se svými dětmi zajezdí. Areál je velmi levný.

Jak se tam dostat: 9,5 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

České Žleby

Ski areál je klidným a rodinným areálem. Zde si užijí jak začátečníci tak i pokročilejší. Doporučuji těm, co mají hluboko do kapsy a i přesto chtějí svým dětem poskytnout skutečnou zábavu. V areálu je kiosek, ve kterém se dá i najíst.

Jak se tam dostat: 12 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Mitterdorf

Ski areál se nachází těsně za hranicemi v Německu. Což znamená menší nevýhodu - zařídit si připojištění. Ale za to nabízí velmi kvalitní zalyžování pro celé spektrum lyžařů - od začátečníky po lyžaře sjíždějící černé sjezdovky. V areálu je půjčovna vybavení, restaurace, kiosky, odpočívárna s kuchyní, kde si sami můžete ohřát jídlo, skipark pro děti, lyžařská škola a v areálu by měl personál umět i česky. Cenově to vychází velmi přijatelně v poměru cena/kvalita.

Jak se tam dostat: 19 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Nové Hutě

Ski areál má několik sjezdovek víceméně se stejným sklonem. Je naprosto perfektní pro začínající lyžaře, kteří už jezdit trochu umí. Areál se řadí mezi levnější.

Za malou nevýhodu by se dalo považovat to, že parkoviště není přímo pod hlavní sjezdovkou.

Jak se tam dostat: 19 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Kvilda

Ski areál je vhodný pro začínající děti. Pokročilí lyžaři si zde moc neužijí. Samozřejmostí je i lyžařská škola. Občerstvení je přímo v areálu a restaurací je v Kvildě plno.

Jak se tam dostat: 20 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Zadov

Ski areál se dělí na Zadov a Churáňov. Na Zadově (areál pod skokanským můstkem) jsou dvě dlouhé sjezdovky. Jsou zde také sjezdovky pro začínající děti. Instruktoři jsou zde perfektní. Součástí areálu je také snowpark, půjčovna a restaurace.

Areál je v poměru cena/kvalita dražší. Odpoledne je sníh většinou sježděný a jsou zde muldy. Jezdí sem totiž hodně lidí.

Jak se tam dostat: 28 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Lipno nad Vltavou

Ski areál je velmi oblíbený. Sjíždí se sem spoustu lidí z širokého okolí. V době jarních prázdnin sem jezdí i mnoho Nizozemců. Pokud je ale dostatek sněhu, dlouhé fronty se moc netvoří. V areálu najdete sjezdovky všech obtížností. Dokonce je i zde krátká černá sjezdovka. Naopak pro začátečníky je zde výborná lyžařská škola. Pro mladé začínající lyžaře tu mají perfektní vybavení pro výuku včetně všemožných hraček. Pokud tedy chcete dětem dopřát kvalitní výuku a přitom velkou zábavu, vyražte na výuku sem. V areálu je samozřejmě půjčovna vybavení i několik restaurací.

Areál je sice dražší, ale cena spíš kvalitě odpovídá.

Jak se tam dostat: 60 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Hochficht

Ski areál už sice leží v Německu, ale nabízí velmi kvalitní a záživné lyžování. Pokročilým a zkušeným lyžařům doporučuji vyrazit sem. Je to jediné lyžařské středisko na Šumavě, které se svými sjezdovkami blíží k těm Alpským.

Připravte si s sebou připojištění a samozřejmě více peněz. Ale pokud si opravdu chcete zalyžovat, peněz vám zde líto nebude.

Jak se tam dostat: 60 km autem.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.

Hinterstoder

Pokud jste nároční lyžaři, můžete vyrazit i do Alp. Hinterstoder je jedním z nejbližších větších alpských areálů. Peníze a připojištění samozřejmě s sebou.


Jak se tam dostat: 214 km autem potrvá 2 h 30 min.

Odkaz na skiareál.

Odkaz na mapu.