Vodáctví

Na Šumavě je možnost splout i některé úseky řek. Chce to už ale být zkušenějším vodákem. Půjčit si zde loď většinou není problém. Na řekách je několik společností, které se tím zabývají.

Vltava

Naše chalupa se nachází v oblasti, kudy protéká Teplá Vltava. Ta je za konkrétních podmínek sjízdná. Ta se dá obvykle sjíždět z Lenory na Soumarský most a dále až do Nové Pece na počátku Lipenské přehrady. Pozor ale na úsek ze Soumarského mostu. Zde je plavba regulována a je potřeba dopředu se na řeku registrovat. Více informací najdete v následujících odkazech.

Dále se jezdí z Vyššího Brodu až do Boršova nad Vltavou. Tento dlouhý úsek pod Lipenskými přehradami je velmi atraktivní. Užijou si ji jak nezkušení, tak i zkušení vodáci.


Odkaz na informace o Vltavě.

Odkaz na informace o splouvání úseku v NP Šumava.

Vydra

Splouvání Vydry je povoleno, ale jen při dodržení podmínek uvedených na stránkách NP Šumava. Splutí Vydry je pouze pro velmi zkušené kajakáře či kanoisty. Dá se jezdit úsek z Modravy do Antýglu.


Odkaz na informace o Vydře.

Odkaz na informace o splouvání úseku v NP Šumava.

Otava

Řeka Otava vzniká v Čeňkově pile soutokem dvou řek - Křemelné a Vydry. Splouvání Otavy je povoleno, ale jen při dodržení uvedených podmínek na webu NP Šumava. Splutí horního úseku Otavy, tedy z Čeňkovy pily do Rejštejna je pouze pro velmi zkušené kajakáře či kanoisty.

Dále z Rejštejna se jezdí už bez omezení. Je ale vhodné si pohlídat optimální stav vody. Z Rejštejna do Sušice je řeka opět sjízdná pro zkušené vodáky. Ze Sušice přes Horažďovice, Strakonice až na soutok s Blanicí už řeku zvládne sjet každý. Potom se dá ještě pokračovat pod Písek do Vojníkova. Tam začíná vzdutí Orlické přehrady a dále už to moc hezké svezení není.


Odkaz na informace o Otavě.

Odkaz na informace o splouvání úseku v NP Šumava.